Postklasická homeopatie

Homeopatie představuje holistický způsob léčby, v němž na člověka nahlížíme jako na komplexní psycho-bio-energetický systém, ve kterém se jeho jednotlivé složky neustále vzájemně ovlivňují. Tímto pohledem má tedy i případná nemoc vztah k tomu, co člověk v daném období prožívá, jakým způsobem myslí a jak se setkává se svou realitou.  Způsob nahlížení na nemoc,  který respektuje také sféru našeho prožívání označujeme za přístup psycho-somatický.  Skrze něj je pak vše, co se odehrává na úrovni psychické, možné vnímat také jako "frekvenci" (vibraci, barvu), která pak zároveń ovlivňuje i naše fyzické tělo (a naopak). Během své práce homeopat vždy hledá homeopatický lék, který má frekvenci podobnou té, která vedla u klienta ke vzniku nemoci či jiné nerovnováhy.  Mluvíme tedy o léčbě "podobného podobným", kdy nemoc nepotlačujeme, ale naopak uvolňujeme a propouštíme ze svého organismu. 

Homeopatická léča kterou praktikuji,  vychází z původní filosofie klasické homeopatie, znovuobjevené před 200 lety německým lékařem Samuelem Hahnemannem. Protože však vývoj homeopatické vědy v současné době velmi postoupil směrem kupředu, dá se o homeopatickém způsobu léčby, se kterým se u mě klient setkává, mluvit  jako o homeopatii posklasické. Specifikem této léčby je to, že na člověka nahlížíme jako na systém vyvíjející se v čase a prostoru a tomuto odpovídají také fáze vývoje nemoci. Během léčby podáváme postupně homeopatické léky tak, aby se zachytily jednotlivé vývojové fáze onemocnění a zároveň, aby se naše tělo léčilo ve všech oblastech, ve kterých se projevuje nějaká nerovnováha či onemocnění. Tomuto způsobu léčby říkáme "léčba po vrstvách".

Léčba po vrstvách a homeopatie ve své moderní podobě je vyučovaná v České škole klasické homeopatie  a je úspěšná při práci s celou řadou onemocnění chronického charakteru jako jsou např. deprese, potíže s trávením, poruchy imunity, poruchy vývoje, ale také nemocí podmíněných stresem a mnoho dalších onemocnění.

Více o možnostech homeopatické léčy se dočtete v samostatných kapitolách.


© 2016 Lenka Drobotun
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!